Stockholms och Södermalms Bil Skarpnäck 2018-10-30T10:49:07+00:00

STOCKHOLMS OCH SÖDERMALMS BIL
SKARPNÄCK

Vi utför service, reparationer och garantiarbeten och på alla våra märken Ford, Kia, Saab, Opel, Chevrolet, Citroën och Hyundai.

Vi finns i Skarpnäcks industriområde alldeles intill Tyresövägen.

Vi är auktoriserade för:

Boka verkstadstid

KONTAKTA OSS

Stockholms och Södermalms Bil, Skarpnäck
Flygfältsgatan 10
128 30 Skarpnäck

08-5100 5160
skarpnack@lagerstedtsfamiljen.se

Postadress
Box 2136
128 23 Skarpnäck

ÖPPETTIDER

måndag – torsdag 7:00 – 17:00
fredag 7:00 – 14:00
lördag och söndag stängt

AVVIKANDE ÖPPETTIDER

2018-12-24 Stängt Julafton
2018-12-25 Stängt Juldagen
2018-12-26 Stängt Annandag Jul
2018-12-31 Stängt Nyårsafton
2019-01-01 Stängt Nyårsdagen

KONTAKTPERSONER

Rickard Wiberg
Koncernchef Skarpnäck
08-5100 5106
rickard.wiberg@lagerstedtsfamiljen.se

Elin Forsmark
Marknadschef
08-5100 5126
elin.forsmark@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Kordelius
Garantichef
robert.kordelius@lagerstedtsfamiljen.se

Björn Pöhlitz
Reservdelschef
08-5100 5167
bjorn.pohlitz@lagerstedtsfamiljen.se

Hans Österberg
Reservdelssäljare
08-5100 5181
hans.osterberg@lagerstedtsfamiljen.se

Björn Söderholm
Reservdelssäljare
08-5100 5183
bjorn.soderholm@lagerstedtsfamiljen.se

Tommy Bengtsson
Servicechef
08-5100 5168
tommy.bengtsson@lagerstedtsfamiljen.se

Thomas Svensson
Servicerådgivare
08-5100 5112
thomas.svensson@lagerstedtsfamiljen.se

Alice Svanström
Servicerådgivare
08-5100 5161
alice.svanstrom@lagerstedtsfamiljen.se

Olle Löf
Servicerådgivare
08-5100 5165
olle.lof@lagerstedtsfamiljen.se

Niklas Sjöberg
Servicerådgivare
08-5100 5166
niklas.sjoberg@lagerstedtsfamiljen.se

Ekonomi
08-5100 5140
ekonomi@lagerstedtsfamiljen.se

Kvalitet
kvalitet@lagerstedtsfamiljen.se

Reservdelsförsäljning
08-5100 5162

Grossistförsäljning
08-5100 5180
grossist@lagerstedtsfamiljen.se