Lagerstedts Bil Haninge 2018-11-06T18:08:58+00:00

LAGERSTEDTS BIL
HANINGE

Auktoriserad märkesverkstad för Ford

Vi förenar nybilsförsäljning med komplett verkstadsservice, det gör att ditt köp hos oss blir tryggt. Både krockskador och service lämnas där du köpt bilen. Hos oss finns mångårig erfarenhet av auktoriserad verkstadsservice.

Vi arbetar hårt för kontinuerlig vidareutbildning och för att dra nytta av ny teknik som ständigt utvecklas. Privatkunder eller företagskunder är lika välkomna. Vi erbjuder dig heltäckande service när det gäller Ford.

Under 2019 kommer vi flytta till till vår helt nybyggda anläggning i Albyberg.

Vi är auktoriserade för:

Boka verkstadstid

KONTAKTA OSS

Lagerstedts Bil i Haninge
Söderbytorpsgatan 5
136 67 Vendelsö

08-5100 5195

haninge@lagerstedtsfamiljen.se

Postadress
Box 2136
128 23 Skarpnäck

ÖPPETTIDER

måndag – torsdag 7:30 – 17:00
fredag 7:30 – 15:00
lördag och söndag stängt

AVVIKANDE ÖPPETTIDER

2018-12-24 Stängt Julafton
2018-12-25 Stängt Juldagen
2018-12-26 Stängt Annandag Jul
2018-12-31 Stängt Nyårsafton
2019-01-01 Stängt Nyårsdagen

KONTAKTPERSONER

Niklas Lagerstedt
VD
08-5100 5194
niklas.lagerstedt@lagerstedtsfamiljen.se

Elin Forsmark
Marknadschef
08-5100 5126
elin.forsmark@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Kordelius
Garantichef
robert.kordelius@lagerstedtsfamiljen.se

Torbjörn Karlberg
Servicerådgivare
08-5100 5197
tk@lagerstedtsfamiljen.se

Anders Henriksson Alm
Servicerådgivare
08-5100 5198
anders.henriksson-alm@lagerstedtsfamiljen.se

Ekonomiavdelningen
08-5100 5140
ekonomi@lagerstedtsfamiljen.se

Kvalitet
kvalitet@lagerstedtsfamiljen.se