Stockholms och Södermalms Bil Skarpnäck 2018-10-30T10:49:07+00:00

STOCKHOLMS OCH SÖDERMALMS BIL
SKARPNÄCK

Vi utför service, reparationer och garantiarbeten och på alla våra märken Ford, Kia, Saab, Opel, Chevrolet, Citroën och Hyundai.

Vi finns i Skarpnäcks industriområde alldeles intill Tyresövägen.

Vi är auktoriserade för:

Boka verkstadstid

KONTAKTA OSS

Stockholms och Södermalms Bil, Skarpnäck
Flygfältsgatan 10
128 30 Skarpnäck

08-5100 5160
skarpnack@lagerstedtsfamiljen.se

Postadress
Box 2136
128 23 Skarpnäck

ÖPPETTIDER

måndag – torsdag 7:00 – 17:00
fredag 7:00 – 14:00
lördag och söndag stängt

KONTAKTPERSONER

Rickard Wiberg
Koncernchef Skarpnäck
rickard.wiberg@lagerstedtsfamiljen.se

Elin Forsmark
Marknadschef
elin.forsmark@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Kordelius
Garantichef
robert.kordelius@lagerstedtsfamiljen.se

Björn Pöhlitz
Reservdelschef
bjorn.pohlitz@lagerstedtsfamiljen.se

Hans Österberg
Reservdelssäljare
hans.osterberg@lagerstedtsfamiljen.se

Björn Söderholm
Reservdelssäljare
bjorn.soderholm@lagerstedtsfamiljen.se

Tommy Bengtsson
Servicechef
tommy.bengtsson@lagerstedtsfamiljen.se

Thomas Svensson
Servicerådgivare
thomas.svensson@lagerstedtsfamiljen.se

Alice Svanström
Servicerådgivare
alice.svanstrom@lagerstedtsfamiljen.se

Olle Löf
Servicerådgivare
olle.lof@lagerstedtsfamiljen.se

Niklas Sjöberg
Servicerådgivare
niklas.sjoberg@lagerstedtsfamiljen.se

Bokning
08-5100 5150

Ekonomi
ekonomi@lagerstedtsfamiljen.se

Kvalitet
kvalitet@lagerstedtsfamiljen.se

Grossistförsäljning
08-5100 5180
grossist@lagerstedtsfamiljen.se