Lagerstedts Bil Högdalen 2018-11-30T14:55:34+00:00

LAGERSTEDTS BIL
HÖGDALEN

Lagerstedts Bil Högdalen (tidigare Södermalm) är en fullserviceverkstad för alla bilmärken, auktoriserad för Volkswagen, Volkswagen Transportbilar, Seat, Skoda och Citroën.

Vi är MRF-anslutna och ISO 9001:2008 certifierade.

Vi är auktoriserade för:

Boka verkstadstid

KONTAKTA OSS

Lagerstedts Bil i Högdalen
Harpsundsvägen 207
124 59 Bandhagen

08-5100 5150
hogdalen@lagerstedtsfamiljen.se

Postadress
Box 2136
128 23 Skarpnäck

ÖPPETTIDER

måndag – torsdag 7:00 – 17:00
fredag 7:00 – 14:00
lördag och söndag stängt

AVVIKANDE ÖPPETTIDER

2018-12-24 Stängt Julafton
2018-12-25 Stängt Juldagen
2018-12-26 Stängt Annandag Jul
2018-12-31 Stängt Nyårsafton
2019-01-01 Stängt Nyårsdagen

KONTAKTPERSONER

Christer Lagerstedt
VD
08-5100 5101
christer.lagerstedt@lagerstedtsfamiljen.se

Elin Forsmark
Marknadschef
08-5100 5126
elin.forsmark@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Kordelius
Garantichef
robert.kordelius@lagerstedtsfamiljen.se

Viktor Eckhard
Verkmästare
08-5100 5116
viktor.eckhardt@lagerstedtsfamiljen.se

Lars Hedman
Skadereglerare
08-5100 5118
skada@lagerstedtsfamiljen.se

Stefan Husak
Skadereglerare
08-5100 5119
skada@lagerstedtsfamiljen.se

Reservdelsförsäljning
08-5100 5114

Stefan Wikberg
Reservdelschef
08-5100 5114
stefan.wikberg@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Grabne
Reservdelssäljare
08-5100 5114
robert.grabne@lagerstedtsfamiljen.se

Ingegerd Lagebäck
Bokningsansvarig
08-5100 5150
ingegerd.lageback@lagerstedtsfamiljen.se

Ekonomiavdelningen
Telefontider: 9:00-14:00, lunch 12.00-13:00
08-5100 5140
ekonomi@lagerstedtsfamiljen.se

Kvalitet
kvalitet@lagerstedtsfamiljen.se