Lagerstedts Bil Högdalen 2019-02-05T14:15:22+00:00

LAGERSTEDTS BIL
HÖGDALEN

Lagerstedts Bil Högdalen (tidigare Södermalm) är en fullserviceverkstad för alla bilmärken, auktoriserad för Volkswagen, Volkswagen Transportbilar, Seat, Skoda och Citroën.

Vi är MRF-anslutna och ISO 9001:2008 certifierade.

Vi är auktoriserade för:

Boka verkstadstid

KONTAKTA OSS

Lagerstedts Bil i Högdalen
Harpsundsvägen 207
124 59 Bandhagen

08-5100 5150
hogdalen@lagerstedtsfamiljen.se

Postadress
Box 2136
128 23 Skarpnäck

ÖPPETTIDER

måndag – torsdag 7:00 – 17:00
fredag 7:00 – 14:00
lördag och söndag stängt

KONTAKTPERSONER

Christer Lagerstedt
VD
christer.lagerstedt@lagerstedtsfamiljen.se

Elin Forsmark
Marknadschef
elin.forsmark@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Kordelius
Garantichef
robert.kordelius@lagerstedtsfamiljen.se

Viktor Eckhard
Verkmästare
viktor.eckhardt@lagerstedtsfamiljen.se

Lars Hedman
Skadereglerare
skada@lagerstedtsfamiljen.se

Stefan Husak
Skadereglerare
skada@lagerstedtsfamiljen.se

Reservdelsförsäljning
08-5100 5114

Stefan Wikberg
Reservdelschef
stefan.wikberg@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Grabne
Reservdelssäljare
robert.grabne@lagerstedtsfamiljen.se

Ingegerd Lagebäck
Bokningsansvarig
ingegerd.lageback@lagerstedtsfamiljen.se

Ekonomiavdelningen
Telefontider: 9:00-14:00, lunch 12.00-13:00
08-5100 5140
ekonomi@lagerstedtsfamiljen.se

Kvalitet
kvalitet@lagerstedtsfamiljen.se