Lagerstedts Bil Haninge 2018-11-06T18:08:58+00:00

LAGERSTEDTS BIL
HANINGE

Auktoriserad märkesverkstad för Ford

Vi förenar nybilsförsäljning med komplett verkstadsservice, det gör att ditt köp hos oss blir tryggt. Både krockskador och service lämnas där du köpt bilen. Hos oss finns mångårig erfarenhet av auktoriserad verkstadsservice.

Vi arbetar hårt för kontinuerlig vidareutbildning och för att dra nytta av ny teknik som ständigt utvecklas. Privatkunder eller företagskunder är lika välkomna. Vi erbjuder dig heltäckande service när det gäller Ford.

Under 2019 kommer vi flytta till till vår helt nybyggda anläggning i Albyberg.

Vi är auktoriserade för:

Boka verkstadstid

KONTAKTA OSS

Lagerstedts Bil i Haninge
Söderbytorpsgatan 5
136 67 Vendelsö

08-5100 5190

haninge@lagerstedtsfamiljen.se

Postadress
Box 2136
128 23 Skarpnäck

ÖPPETTIDER

måndag – torsdag 7:30 – 17:00
fredag 7:30 – 15:00
lördag och söndag stängt

KONTAKTPERSONER

Niklas Lagerstedt
VD
niklas.lagerstedt@lagerstedtsfamiljen.se

Elin Forsmark
Marknadschef
elin.forsmark@lagerstedtsfamiljen.se

Robert Kordelius
Garantichef
robert.kordelius@lagerstedtsfamiljen.se

Torbjörn Karlberg
Servicerådgivare
tk@lagerstedtsfamiljen.se

Anders Henriksson Alm
Servicerådgivare
anders.henriksson-alm@lagerstedtsfamiljen.se

Bokning
08-51005150

Ekonomiavdelningen
ekonomi@lagerstedtsfamiljen.se

Kvalitet
kvalitet@lagerstedtsfamiljen.se